0212 465 44 23 (5 hat)

EGS ve TEGV – İŞBİRLİĞİ Atma Bağışla

EGS ve TEGV – İŞBİRLİĞİ  Atma Bağışla

Sayın Egs Business Park Bina Sakinleri,

Sosyal sorumluluk projemize sizlerin de katkılarını bekliyoruz.

Atma Bağışla, EGS BUSINESS PARK olarak TEGV (Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı ) iş birliğiyle sürdürülen elektronik atık geri dönüşüm projesidir.  Proje kapsamında bireysel ve kurumsal bağışçılarımızın e-atıklarını yasal mevzuata uygun şekilde geri dönüştürüyor ve bu atıkları kayıtlı ekonomiye kazandırıyoruz. Geri dönüşüm sonunda elde edilen gelir ise TEGV’e bağış olarak aktarılıyor ve eğitim faaliyetlerimizde kullanılıyor. Atma Bağışla, küresel kalkınma hedeflerinden nitelikli eğitim, sürdürülebilir çevre, sorumlu üretim/tüketim gibi 6 farklı maddeyi kapsadığı için çok yönlü ve oldukça etkili bir projedir.

“Atma Bağışla!” projemizin amacı daha fazla çocuğumuzun nitelikli eğitimle buluşmasına katkı sağlarken diğer yandan e-atıkların çevreye verdiği zararı azaltarak sürdürülebilir çevre faaliyetlerini destek olmaktır.

Herkes evinde, iş yerinde kullanmadığı ve çevreye olumsuz etki oluşturan atıkları, geri dönüştürerek, hem sürdürülebilir çevre hedeflerine hem de TEGV’deki çocukların nitelikli eğitimle desteklenmesine katkı sağlayabilir.

Ev veya iş yerlerimizde bulunan masaüstü-dizüstü-tablet bilgisayarlar, monitör ve televizyonlar, masa ve cep telefonları, yazıcı tarayıcı ve fotokopi makineleri, modem ve switch gibi ağ ürünleri, ütü, fön makinesi ve mutfak robotu gibi elektronik ev aletleri, her çeşit kablo ve adaptörler e-atık kapsamında değerlendirilebilir.

Egs Business Park sakinleri olarak bağışlamak istediğiniz elektronik ürünleriniz için yönetim ofisimizle irtibata geçmeniz rica olunur.